Vendosni fjalën kyçe....

Dyshohet se përvetësoi 25 mln lekë në një firmë privatë, arrestohet ekonomisti në Elbasan


Një ekonomist i një subjekti privat është arrestuar pasi dyshohet se ka përvetësuar2 mln e 500 mijë lekë (të reja) nga shitjet e kryera.

Arrestimi është bërë pas kallëzimit të bërë nga një shtetas.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e krimeve ekonomike-financiare, specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare të DVP Elbasan, pas kallëzimit të marrë nga një shtetas, për vjedhjen e një shume parash nga një punonjës i subjektit të tij privat, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Sales”.

Si rezultat i këtij operacioni u arrestua në flagrancë shtetasi O. A., 36 vjeç, banues në Elbasan, me detyrë ekonomist në një shoqëri private me aktivitet në fushën e mobilierisë.

Nga veprimet hetimore dyshohet se ky shtetas, duke shpërdoruar detyrën e tij si ekonomist, ka përvetësuar nga shitjet e kryera, shumën 2 500 000 lekë të rinj”-thuhet në njoftimin e policisë.