Vendosni fjalën kyçe....

sport

Tottenham shkarkon Antonio Conten

Tottenham ka shkarkuar trajnerin Antonio Conte. Prej ditësh flitej shkarkimi i italianit por vetëm mbrëmjen e së dielës ka ardhur dhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit. Vendin e Contes në drejtimin e skuadrës do ta marrë ndihmësi i tij i parë, Cristian Stellini. Largimi i parakohshëm i Contes lidhet me…

Napoli vendos çmimin marramendës sulmuesit kryesor

Napoli ka vendosur për çmimin e sulmuesit të tyre, Victor Osimhen. Napolitanët duan 150 milionë euro për nigerianin. Paris Saint-Germain dhe Manchester United janë dy ekipet e interesuara për shërbimet e tij. Kujtojmë se Osimhen po kalon sezonin e karrierës te Napoli. Aktualisht është top-golashënues dhe njëri nga më meritorët…

Silvinjo detyrohet të ndryshojë listën e Kombëtares, një tjetër titullar humb ndeshjen me Poloninë

Trajneri Silvinjo është detyruar që të ndryshojë listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen ndaj Polonisë, pasi ka humbur shërbimet e një tjetër elementi të rëndësishëm për kuqezinjtë. Tekniku i Kombëtares shqiptare kishte grumbulluar për këtë ndeshje Ardian Ismajlin, por ky i fundit është dëmtuar në ndeshjen që Empoli luajt…