Vendosni fjalën kyçe....

Lajme

Arrestohen 3 policë në Tiranë. Në Korçë, pezullohen 6 efektivë në Korçë, mes tyre shefi i komisariatit dhe ai i qarkullimit

6 punonjës të policisë së Korçës, mes tyre shefi komisariatit Krenar Gjokutaj dhe shefi qarkullimit Kelmend Pikuli janë pezulluar nga detyra. Ndërsa katër të tjerët janë punonjës të qarkullimit. Prokuroria e Tiranës ka hetuar kryesisht për veprën penale “ushtrim i ndikimit të paligjshëm” për shefat, ndërsa “shpërdorim detyre” për punonjësit…

Ambasadorja Kim takon drejtuesit e Komisionit për Punët e Jashtme: Partneriteti SHBA-Shqipëri i tejkalon politikat partiake

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim, është takuar sot me drejtuesit e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme. Ambasadorja Kim foli me kryetaren e këtij komisioni Mimi Kodhelin dhe zv.kryetarin Tomor Alizoti, mbi rrugën për forcimin e bashkëpunimit midis Amerikës dhe Shqipërisë, në fushat e demokracisë, mbrojtjes dhe biznesit. Në një njoftim…

“95% e demokratëve më duan mua” – Paloka i përgjigjet Bashës: Meqë je i bindur mos jep dorëheqjen, kërko votëbesim dhe ndal përçarjen

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha se 95% e demokratëve duan atë që të udhëheqë. Paloka i kërkon Bashës që pas kësaj deklarate, të kërkojë votëbesimin e demokratëve për drejtimin e partisë dhe të ndalë…

Përfaqësuesi i PS-së i përgjigjet Alibeajt: Po vazhdon të shkelësh rregulloren e Kuvendit dhe mirëbesimin mes palëve

Nënkryetari i Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit Toni Gogu, ka reaguar pas deklaratave të kreut të këtij komisioni, Enkelejd Alibeaj. Përfaqësuesi i PS-së, thotë se Alibeaj ka vazhduar me shkeljen e rregullores. Gogu thotë se iu ishte propozuar kolegëve të opozitës që t’a vazhdonin mbledhjen ditën e enjte.…