Vendosni fjalën kyçe....

Ndërkombëtare

Doktori i ushtrisë amerikane dhe bashkëshortja e saj akuzohen për spiunazh në favor të Rusisë

Një mjeke kryesore e ushtrisë amerikane dhe gruaja e saj, një mjeke civile, janë akuzuar për një komplot për t’i nxjerrë informacione qeverisë ruse. Jamie Lee Henry dhe Anna Gabrielian akuzohen se planifikojnë të ndajnë informacione konfidenciale për pacientët në një spital ushtarak. Dyshja dyshohet se i thanë një agjenti…

Diplomatja ruse: Rrjedhjet e Nord Stream ndodhën në zonën e kontrolluar nga inteligjenca amerikane

Incidentet e gazsjellësit Nord Stream ndodhën në zonën ekskluzive ekonomike të Danimarkës dhe Suedisë, një zonë që kontrollohet plotësisht nga agjencitë e inteligjencës amerikane. Kështu tha zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova për programin televiziv Soloviev Live të enjten. Duke komentuar rrjedhjet e gazsjellësit Nord Stream 1 dhe…

Shfaqet pas një kohe të gjatë Merkel: Fjalët e Putinit duhet të merren seriozisht

Vendet perëndimore duhet t’i marrin seriozisht presidentin rus e deklaratat e tij, tha të martën ish-kancelarja gjermane Angela Merkel. Vërejtjet e saj erdhën pasi udhëheqësja rus lëshoi ​​një paralajmërim për Perëndimin javën e kaluar, duke vënë në dukje se ata që përdorin shantazh bërthamor kundër Moskës ‘duhet ta dinë se…