Vendosni fjalën kyçe....

Ballina

Aktivistja e majtë dëshmi para Kongresit amerikan: Po, burrat mund të ngelen shtatzënë e të abortojnë (Video)

Një aktiviste pro abortit në SHBA ka thënë para Komitetit Gjyqësor të Kongresit se ajo beson se burrat mund të mbeten shtatzënë. “Çfarë mendoni se është një grua?” – e pyeti Kongresmeni Dan Bishop aktivisten Aimee Arrambide, drejtoreshë ekzekutive e organizatës jofitimprurëse pro-abortit ‘Avow Texas’. “Unë besoj se të gjithë…

Republikanët nisin të lëvizin, prezantojnë “Ligjin e të Drejtave të Grave” për të mbrojtur femrat biologjike

Ligjvënësit republikanë po bëjnë presion për të krijuar një ‘Ligj të të Drejtave të Grave’ për të përfshirë në ligj mbrojtjen e femrave biologjike. Projektligji përcakton seksin si seksin biologjik të një personi në lindje. Sipas legjislacionit, ‘grua’ dhe ‘vajzë’ i referohen femrave njerëzore, dhe termat ‘burrë’ dhe ‘djalë’ u…

Anthony Albanese zgjidhet kryeministër në Australi

Australia ka zgjedhur qeverinë e parë të saj laburistë në një dekadë dhe Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë australian që nuk vjen nga një prejardhje anglo-kelte. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, Albanese thotë se është koha që parlamenti të reflektojë “Australinë moderne”, duke përmendur gjithashtu…