Vendosni fjalën kyçe....

Ballina

Gjiknuri për kontratën e fshehtë me Mërtirin e inceneratorëve: Albpetrol s’ka shitur ndonjëherë gaz, se s’ka as blerës

Ish-ministri i Energjitikës Damian Gjiknuri ka reaguar pas investigimit të publikuar dy ditë më parë në Hashtag.al, lidhur me kontratën e fshehtë të shitjes së gazit që është zhdukur nga protokolli i Albpetrolit dhe e lidh në aferë atë dhe ish-drejtorin e Albpetrolit Endri Pukën me biznesmenin e inceneratorëve Mirel…

Progres-raporti i KE-së për Shqipërinë, Varhelyi: Mos hapja e negociatave ka krijuar impakt negativ

Është publikuar sot progres-raporti i KE-së për integrimin e Shqipërisë në BE. Komisioneri evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, si autor i paketës së zgjerimit ka prezantuar sot rezultatet e këtij progres-raporti. Varhelyi tha se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i kanë përmbushur kushtet dhe mos hapja e negociatave dëmton BE-në.…

Zhupa për aferën e Gjiknurit me Mërtirin e inceneratorëve: Kjo kontratë meriton një hetim të shpejtë dhe gjithëpërfshirës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka reaguar pas investigimit të publikuar dy ditë më parë në Hashtag.al, lidhur me kontratën e fshehtë të shitjes së gazit që është zhdukur nga protokolli i Albpetrolit dhe lidh në aferë Damian Gjiknurin dhe Endri Pukën me biznesmenin e inceneratorëve Mirel Mërtiri (lexo…

Nga vettingu i politikanëve te reforma zgjedhore e koalicionet – PD depoziton në Kuvend propozimet për ndryshimet kushtetuese

Ashtu siç paralajmëroi ditën e djeshme kreu Basha, PD-ja ka depozituar në Kuvend paketën e ndryshimeve kushtetuese. Nëpërmjet projektligjit të propozuar, selia blu kërkon shfuqizimin e ndryshimeve kushtetuese të bëra në korrik të vitit 2020.  Ajo kërkon ndryshim të pikës 3 të nenit 45, ku nuk lejon të kandidojnë ata…

Zbardhet plani i Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 Prillit – Nga Rama te ministrat, kush do të thirret për të dëshmuar

Zbardhet plani paraprak i Komisionit Hetimor për Zgjedhjet e 25 prillit. Ky komision nisi sot punimet ndërsa është zbuluar edhe dokumenti me 9 pikat, mbi të cilën PD-ja është bazuar për të ngritur Komisionin. Mes këtyre pikave, përmendet edhe çështja e patronazhistëve, dhënia e fondeve të tërmetit për zgjedhje, tenderat…

Vdekja misterioze e 4 rusëve në Qerret, prokuroria regjistron procesim penal për vrasje, pse gënjeu policia për vendin ku u gjetën

Prokuroria e Kavajës ka regjistuar procedim penal për vrasje lidhur me vdekjen e katër turitëve rusë në një resort në plazhin e Qerretit, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e së premtes. Autopsia s’e ka përcaktuar ende shkakun dhe orën e vdekjes së katër turistëve rusë, prokuroria e e Kavajës e ka…