Vendosni fjalën kyçe....

SUPER CLICK

Interceptimet elektronike hedhin dyshime mbi gjykatësin që do vendosë për ekstradimin e bosit kinez

Një gjykatës shqiptar është bërë objekt i interesimit të shërbimeve të huaja inteligjente pas disa interceptimeve elektronike që sugjerojnë implikimin e tij në një skemë për anulimin e ekstradimit të një shtetasi kinez të konsideruar si “tepër i rrezikshëm”. Shtetasi kinez Liangbin Chen u arrestua në Tiranë disa javë më…

Dyfytyrësia e neveritshme e Bajram Begajt; u pikëllua për mbretëreshën e Anglisë, por heshti për Jonadën

Presidenti Bajram Begaj me reagimin për ndarjen nga jeta të mbretëreshës së Britanisë së Madhe ka shfaqur një dyfytyrësi dhe paradoks që minon besueshmërinë dhe prestigjin e institucionit që përfaqëson.  Presidenti Begaj nuk tha asnjë fjalë për vrasjen e Jonadës së vogël nga efektivi i policisë që e përplasi me…

INTERVISTA – Grupi i hackerave: Do vazhdojmë publikimet, kemi marrë gjithë databazën e E-Albania

Hashtag.al i shkroi në aplikacionin Telegram poseduesve të grupit Homelandjustice, të cilët kanë marrë përgjegjësinë për zhvatjen e të dhënave elektronike të e-Albania, ndërsa prej disa javësh ata po publikojnë pjesë-pjesë të dhëna të ndryshme. Anëtarët e këtij grupi pranuan të flisnin për ne, por nuk e fshehën faktin se…