Vendosni fjalën kyçe....

Kosovë& Rajon

Osmani i kthehet Borrelit: Ne presim që BE-ja të na mbështesë kur luftojmë krimin në veri dhe të na kundërshtojë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka dalë ashpër kundër disa pikave në Raportin e Progresit të këtij viti që Komisioni Evropian e ka hartuar për arritjet dhe ngecjet e Kosovës dhe disa qëndrimeve të zyrtarëve të Bashkimit Evropian lidhur me veprimet e Policisë së Kosovës. Në një konferencë për media,…

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Kosovë, shënohen dhe 14 raste të reja infeksioni

Asnjë viktimë nuk është regjistruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Kosovë. Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, duket se situata epidemiologjike në Kosovë është përmirësuar ndjeshëm pasi pas 2.140 testimeve, vetëm 14 qytetarë kanë rezultuar me virusin.  “20 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas…

Haradinaj akuza Kurtit: Operacionet policore janë bërë qëllimisht për të dorëzuar Veriun e Kosovës

Kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka kritikuar ashpër qeverinë për aksionet policore në veri. Ai ka deklaruar se kryeministri Albin Kurti i ka iniciuar qëllimisht këto operacione më qëllim për të dorëzuar Veriun e Kosovës. “Është interesant. Ne jemi këtu deputetë dhe politikanë dhe mundohemi me e kthy…