Vendosni fjalën kyçe....

Kosovë& Rajon

Kurti nxjerr fotot e profilet: Persona me veprimtari kriminale e pikëpamje ekstremiste po organizojnë bllokimin e rrugëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar mbrëmjen e sotme se bllokimet e rrugëve që çojnë në pikat kufitare në Jarinjë e Bërnjak marrin pjesë individë me veprimtari kriminale e pikëpamje ekstremiste. Ai ka bërë profilet e dy pej tyre, të cilët i ka postuar në Facebook bashkë me fotot…

“Xhama të thyer, zjarr dhe granata” – Policia e Kosovës jep detaje për incidentet në Zubin Potok dhe Zveçan (FOTO)

Policia e Kosovës ka publikuar informacionin zyrtar për sulmin në Zubin Potok, ku është djegur Qendra për Regjistrim të Automjeteve. Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur pas mesnate, ku fillimisht zjarri ka përfshirë ambientet përdhese të ndërtesës dhe ka dyshime se ka prekur dhe ambientet e qendrës së Ministrisë së Brendshme të…

“Njihni Kosovën” – Kryeministrja serbe i përgjigjet Ramës: Deklarata të tilla s’janë të mira, ç’të duhet të ndërhysh

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama në Asamblenë e OKB-së ku bënte thirrje për njohjen e Kosovës. Brnabiç ka deklaruar se disa “e përdorin atë podium për politikë pikë dhe se deklarata të tilla nuk janë të mira për sigurinë rajonale”, siç raporton informer.rs.…

Incidenti në Zubin Potok, Ministri i Brendshëm kosovar nxjerr pamjet: Akte kriminale dhe terroriste (FOTO)

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas djegies së Qendrës së Regjistrimit në Zubin Potok, nga protestuesit serbë që nuk po e pranojnë reciprocitetin për targat. Sveçla ka publikuar disa foto nga vendngjarja, ndërsa i konsideron këto veprime si akte kriminale dhe terroriste. Ai ndërkohë…