Vendosni fjalën kyçe....

Çelsi parakalon rialët e Sitit në garën për Mesin


Pasuria e madhe e pronarit Roman Abramovich mund të regjistrojë një sulm të bujshëm nga Çelsi për të nënshkruar me legjendën e dëshpëruar të Barcelonës, Lionel Messi.

Një ekspert zbulon se ‘blutë’ janë gati të pengojnë lëvizjen e rivalëve të Premierligës, Mançester Sitit.

Ky i fundit ka kohë që konsiderohet si favorit për të nënshkruar me Mesin nëse ai largohet nga katalanasit në fund të këtij sezoni, i mbështetur nga pasuritë e mëdha të pronarëve të ekipit dhe lidhja e fortë midis sulmuesit me trajnerin Guardiola.

“Chelsea është padyshim në ekuacion nëse Mesi bëhet i disponueshëm.” – tha gazetari Guillem Balague, i cili e njeh mjaft mirë argjentinasin si autor i biografisë përfundimtare të lojtarit.