Vendosni fjalën kyçe....

Meta konferencë të jashtëzakonshme pas anulimit të zgjedhjeve vendore


Presidenti Ilir Meta del në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, pas vendimit të tij për anulimin e zgjedhjeve vendore.

Konferenca për mediet do të mbahet nesër, që në mëngjes, në orën 08:00.

Pritet që Meta të argumentojë ligjërisht vendimin e tij, edhe pse kryeministri i vendit Edi Rama e ka sfiduar sot, duke thënë që e humbi të drejtën për të qëndruar në zyrën e presidentit.

“Dje Ilir Meta e ka shkruar fatin e tij si një president që e ka humbur të drejtën të qëndrojë në atë zyrë!”, u tha qytetarëve të Burrelit kryeministri Edi Rama, duke paralajmëruar në këtë mënyrë shkarkimin e tij.

E kishte parashikuar lëvizjen e Metës, u shpreh Rama, ndërsa theksoi:

“Një gjë është e sigurt, do apo s’do Saliu do apo s’do Iliri, do apo s’do Lulzimi, do apo s’do “filxhani”, zgjedhjet do mbahen në 30 qershor.

Dje Ilir Meta e ka shkruar fatin e tij si një president që e ka humbur të drejtën të qëndrojë në atë zyrë!

Dhe ajo që po ndodh është që të gjithë ata që udhëheqin lëvizjen Rama ik do ikin një nga një vetë.”


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *