Vendosni fjalën kyçe....

Apple fut Kosovën në hartat e saj


Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, e ka futur hartën e Kosovës në hartat e saj.

Lëvizja vjen pas një fushate në rrjetet sociale dhe thirrjes së shqiptarëve të njohur në botë drejtuar kompanisë në fjalë.

Në rrjet u nis një peticion në Change.org me titullin ‘Put Kosovo on Apple Maps’, që mblodhi më shumë 197 mijë firma.

Disa nga artistët shqiptarë me famë botërore si Rita Ora, Dua Lipa e Bebe Rexha iu bashkuan nismës duke bërë thirrje në rrjetet sociale drejtuar kompanisë Apple.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *