Vendosni fjalën kyçe....

Humb jetën 4-vjeçari në Patos, ra në pusin e ujit 10 metra të thellë


Një 4-vjeçar ka humbur jetën në Patos pasi ka rënë në pusin e ujit.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 10:20, ku i mituri ra në pusin 10-metra të thellë që ndodhej në oborrin e shtëpisë së një familjeje në fshatin Ruzhdie.

Forcat zjarrfikëse që vajtën në vendngjarje bënë të mundur nxjerrjen e trupit të të miturit.

Mësohet se 4-vjeçari kishte qenë në oborrin e shtëpisë bashkë më gjyshen e tij dhe pasi është shkëputur nga e moshuara ka shkuar dhe ka rënë në pus, ku edhe ka humbur jetën.

“Sot në datën 29.10.2018, rreth orës 10:20, në fshatin Ruzhdie, Fier, fëmija me iniciale F.K, 4 vjeç, dyshohet se duke luajtur në oborrin e shtëpisë është rrëzuar dhe është mbytur në pusin që shërbente për furnizimin me ujë të familjes. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *