Vendosni fjalën kyçe....

Uncategorized

Biden shpall emergjencën e energjisë në SHBA: Lufta në Ukrainë e ndryshimet klimatike e kanë fajin

Presidenti amerikan Joe Biden ka fajësuar Rusinë për një krizë tjetër, duke thënë se vendi i tij mund të mos jetë në gjendje të prodhojë energji elektrike të mjaftueshme për të përmbushur kërkesat e konsumatorëve. Ai fajësoi pjesërisht konfliktin e vazhdueshëm në Ukrainë për gjendjen. Biden shpalli një emergjencë energjetike…

Vrasja e policit në Komisariat/ AMP: Kolegu 25-vjeçar akuzohet për vrasje me paramendim, qëlloi disa herë me armën e shërbimit

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka publikuar sot informacionin zyrtar për vrasjen e ndodhur në komisariatin numër 3 mbrëmjen e kaluar. Sipas AMP-së, 25-vjeçari Ludian Zaimi akuzohet për “vrasje me paramendim”. Oficeri i patrullës së përgjithshme në Komisariatin e Policisë Nr. 3 Tiranë thuhet se ka qëlluar disa herë3 mbi kolegun…

Vasili: Qeveria varrosi Reformën Territoriale me centralizimin e ujësjellësve, i rrëmbeu kompetenca pushtetit lokal

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar pas vendimit të qeverisë për të reduktuar numrin e ndërmjarjeve të ujësjellsave në vetëm 15 në të gjithë Shqipërinë. Vasili thotë se kjo ka varrosur pushtetin lokal duke i rrëmbyer kompetenca. Sipas Vasilit tashmë Reforma Territoriale u varros dhe u…