Vendosni fjalën kyçe....

Zjarr në pyjet e Qafë-Muzinës, ndërhyhet nga ajri për shuarjen e flakëve


Disa vatra zjarri kanë rënë pyjet në zonën Qafë Muzinës – Mali i Sopotit.

Terreni malor e ka bërë të vështirë ndërhyrjen e zjarrfikësve. Aktualisht ka mbërritur një helikopter i Ministrisë së Mbrojtjes dhe po punohet për fikjen e tij.

Ende nuk dihet shkaku, por dyshohet të jetë vendosur nga barinjtë, pasi janë disa vatra të përhapura.

Forcat zjarrësikëëse janë stacionuar në aksin rrugor Finiq-Delvinë për të shmangur zjarrin në zonat përreth.