Vendosni fjalën kyçe....

Real Madrid fiton superkupën e Evropës


Real Madrid ka fituar superkupën e Europës duke mundur Eintracht Frankfurt në sfidën e luajtur në Helsinki të Finlandës.

Fituesi i Ligës së Kampionëve mundi fituesin e Ligës së Evropës me rezultatin 2-0.

Golat për Real Madrid u shënuan nga Alaba e Benzema nga një për çdo pjesë.

Kështu Reali deri më tani ka siguruar titullin e tretë këtë sezon pas fitimit të La Ligës, e Ligës së Kampionëve.

Synimi i të besuarave të Ancelotit është fitimi i Botërorit të Klubeve dhe Superkupës së Spanjës duke bërë që të fitojnë