Lojtari shënon gol direkt goditja e këndit, ‘çmenden’ tifozët (Video)

Një futbollist argjentinas është bërë viral në rrjetet sociale pasi shënoi drejtpërdrejt nga një goditje këndi në një ndeshje të Kupës Kontinentale të Amerikës së Jugut të enjten mbrëma.

Damian Diaz po luante për Barcelona Guayaquil në fushën e sjj në qytetin e dytë më të madh të Ekuadorit, teksa ekipi priste Montevideo Wanderers nga kryeqyteti uruguaian në një ndeshje të Grupit A të Copa Sudamericana.

Në minutën e 54-të, me skuadrën e tij që tashmë fitonte 3-1, Diaz vuri re portierin kundërshtar Ignacio De Arruabarrena disi jashtë vijës së tij, duke komanduar mbrojtjen e tij dhe vendosi të gjuajë drejt në portë.

Duke goditur topin me pjesën e jashtme të këmbës së tij, Diaz arriti me mjeshtëri të bëjë që topi të futej në rrjetën e kundërshtarit, gjë që bëri që ‘Estadio Monumental Banco Pichincha’ të shpërthejë siç shihet në një video virale të shijuar tashmë mbi 500,000.