Vendosni fjalën kyçe....

Rama publikon numrin e vaksinave të arritura deri më tani, 1 milion e gjysmë


Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot numrin e vaksinimeve të arritura deri më tani në Shqipëri; 1 milion e gjysmë.

“Vaksinohuni, vaksinohuni, vaksinohuni”, bën thirrje Rama, nën sloganet “Mbroni shëndetin”, “Vaksinat shpëtojnë jetë” dhe “Shqipëria buzëqesh”.

Para disa ditësh Rama hodhi në publik idenë se studentët dhe pedagogët mund ta kenë të detyruar bërjen e vaksinës.