Vendosni fjalën kyçe....

Shehaj: Vendimi i DASH për Berishën është politik, nuk ka prova


Kandidati për kreun e PD, Agron Shehaj deklaroi në emisionin “Opinion”,  se vendimi i DASH për shpalljen “non grata” në SHBA e ish-kryeministrit Sali Berisha është politike dhe se nuk ka prova për akuzat ndaj Berishës.

Kandidati për kreun e selisë blu pohoi se nëse merr drejtimin e PD, Berisha do të jetë pjesë e grupit parlamentar të kësaj force politike. Po ashtu, Shehaj vlerësoi dhe punën e ish-kryeministrit Berisha për orientimin e Shqipërisë drejtë demokracisë perëndimore.

Kam shprehur vlerësimin historik të PD që ka një kontribut të pamohueshmë për orientimin e Shqipërisë drejt perëndimit.Nuk kam dashur të komentoj vendimin e DASH se ne nuk kemi as fakte është thjeshtë një deklaratë politike. Nuk kam thënë që nuk kam asnjë koment, por nuk kam dashur ta komentoj. Nuk e shikoj të arsyeshme të komentoj një vendim politik të SHBA. Unë mendoj që për ne është e rëndësishme të mendojmë për PD dhe për të fituar në zgjedhje”-deklaroi Shehaj


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *