Vendosni fjalën kyçe....

Berisha: Soros hartoi në Beograd projektin për ndarjen e Kosovës që u lobua nga Rama, Thaçi, dhe Vuçiç


Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Çim Peka Live” se miliarderi George Soros është korrupstori i madh i politikanëve.

Berisha ripërsëriti se Soros hartoi projektin për ndarjen e Kosovën.

Soros është korruptori i madh i politikanëve. Dhe unë këtë e kam denoncuar.  Unë kam bërë thirrje që Kongresi i SHBA dhe PE  të bëjnë ligje kundër Sorosit. Është Soros ai që në Beograd hartoi projektin e ndarjes së Kosovës, që filloi të fuqizohej falë lobimit të Vuçiç, Thaçit dhe Ramës”-deklaroi Berisha.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *