Vendosni fjalën kyçe....

“Po ma lënë babain pa bukë e pa ujë te Infektivi, paguaj lekë po nuk ia japin ushqimin” – Denoncimi te Berisha


Një qytetar ka denoncuar atë që po ndodh në spitalin Infektiv në Tiranë, ku ndodhet i shtruar babai i tij.

Sipas tij, babait të tij nuk po i jepet bukë e ujë në spital. Qytetari thotë se babai i tij ia ka shprehur këtë shqetësim.

Qytetari thotë se edhe pse ai paguan 50 mijë lekë për të futur ushqime e ujë te babai ato nuk përfundojnë asnjëherë aty por në kosh. Denoncimi i tij është publikuar nga ish-kryeministri Berisha.

“Denoncon kushte çnjerezore ne spitalin infektiv. Korrupsioni i ndrikull Hajnise dhe Kelit te tenderave. lene te semuret pa buke e pa uje! Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

“prsh z doktor,te lutem desha te ngrej nje shqetesim si un dhe shum te tjere,,kam babin ne spital ke infektivi,po vdes per ushqim dhe per uje,,mer babi ne telefon kerkon buke dhe uje,,bej me fut ushqim dhe uje, e marrin dhe e hedhin ne kosh,nuk ja dergojn pacientit..te lutem shperndaje mos po reflektojn jemi ne hall te madh.jap 50.000 lek per te fut qesen me ushqim dhe prap nuk ja dergojn e hedhin ne kosh..te lutem anonim sepse kam frik mos po marrin inat dhe bejn akoma me keq..te pershendes.”