Vendosni fjalën kyçe....

Skënderbeu humb betejën edhe në Gjykatën Federale të Zvicrës, korçarët të pakënaqur me vendimin


Skuadra korçare e Skënderbeut ka zbardhur e Gjykatës Federale të Zvicrës mbi rekursin që bënë për vendimin e CAS për dënimin prej 10 vitesh mos-pjesëmarrje në kupat e Evropës.

Korçarët përmes një postimi në rrjetet sociale thonë se Gjykata Federale la në fuqi vendimin e CAS.

Klubi shprehet i pakënaqur dhe thotë se do ankimojë këtë vendim në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut.

Njoftimi i klubit Skënderbeu:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *