Vendosni fjalën kyçe....

Lajmet e rreme për vdekjen e Isa Mustafës, policia e Kosovës arreston një të dyshuar


Policia e Kosovës ka vënë në pranga një person, lidhur me përhapjen e lajmeve të rreme se ka ndërruar jetë nga koronavirusi, kreu i LDK-së, Isa Mustafa.

Lidhur me këto lajme, policia është sinjalizuar nga sekretari i LDK-së, Arban Abrashi.

Ditën e djeshme në rrjet kanë qarkulluar edhe video, ku medemek anëtarët e kësaj partie po bënin homazhe për të, ku në fakt ishin homazhe në varrin e presidentit Ibrahim Rugova.

Familjarët e Mustafës kanë thënë për mediat në Kosovë se ai po vazhdon që të qëndrojë në vetëizolim dhe është në gjendje të mirë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *