Vendosni fjalën kyçe....

Paris SG kalon në fazën tjetër, Liverpool dhe Atletiko vendoset në shtesë


Paris SG ka kaluar në fazën tjetër të Champions League pasi kanë fituar me rezultatin 2-0 ditën e sotme.

Më rezultatin e përgjithshëm 3-2 francezët kanë mposhtur Dormundin. Neymar dhe Bernat në pjesën e parë vendosën sfidën dhe i dhanë triumfin ekipit.

Ndërsa sfida tjetër mes Liverpool dhe Atletiko Madrid ka shkuar në minutat shtesë pasi 90’ minutat përfunduan me rezultatin 1-0 për “të kuqtë” dhe për shkak të rezultatit të parë duhet të luhen edhe 30 minuta të tjera.

Sfidat e sotme janë luajtur pa tifozë për shkak të koronavirusit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *