Vendosni fjalën kyçe....

Grupi i Rudina Hajdarit në Kuvend, kallëzim penal në Prokurori për kontratat e PPP-ve Milot-Balldren dhe Orikum Dukat


Grupi i deputetëve që u bënë pjesë e Kuvendit pasi morën mandatet e djegura të Partisë Demokratike, me Rudina Hajdarin në krye, kanë dërguar sot në Prokurorinë pranë pranë Gjykatës së rrethit gjyqësor Tiranë një kallëzim penal për PPP-të Orikum Dukat dhe Milot Balldren.

Këto dy projekte janë konsideruar të paligjshme nga presidenti i vendit Ilir Meta dhe ishin kthyer nga ai në Kuvend për rishqyrtim.

Mirëpo maxhoranca i hodhi poshtë dekretet e presidentit, duke i hapur rrugë dhënies së këtyre kontratave.