Vendosni fjalën kyçe....

Braçe jep emrin e prokurorit që nxori dosjen 339 për gazetarin e Bild


Zv.Kryeministri Erion Braçe ka folur për publikimin e përgjimeve të dosjes 339, duke nxjerrë edhe emrin e prokurorit që sipas tij ka shitur interceptimet.

Braçe bën me faj prokurorin Besim Hajdaramtaj si përgjegjës për nxjerrjen e dosjes 339 nga prokuroria.

Më tej Braçe shton se Hajdaramataj nuk e ha hetuar materialin që ka marrë nga policia dhe prokurori i Kavajës, Anton Martini.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *