Vendosni fjalën kyçe....

sport

Milan si Skënderbeu, çon UEFA-n në CAS

Beteja ligjore mes Milanit dhe UEFA nuk ka përfunduar. Klubi kuqezi ka vendosur të apelojë në Gjykatën e Arbitrazhit sportiv vendimin e qeverisë së futbollit evropian për mos respektimin e Fair Play Financar, ndërkohë që kërkoi edhe një ridiskutim të termave për të qenë sërish brenda këtij rregulli. Në një…

Milan dhe Chelsea mendojnë shkëmbimin Morata-Higuain

Eksperienca në Milano për Higuain, i prezantuar bujshëm katër muaj më parë si shpëtimtari i kuqezinjve, tashmë duket se është drejt fundit. Sipas “Sportmediaset.it”, Milan dhe Chelsea po përfundojnë detajet e një shkëmbimi aspak të lehtë, por gjithsesi gati të paevitueshëm. Higuain në Londër te Sarri, ndërsa Alvaro Morata në…

Klubi turk në gjurmët e Riberisë

Francezi Frank Riberi do largohet në fund të këtij sezoni nga gjermanët e Bajernit të Mynihut. Mesfushori nuk ka bërë ende ndonjë deklaratë për të ardhmen e tij, nëse do e mbyllë me futbollin apo do vijojë të luajë sërish. Me daljen e lajmit, disa klube janë vënë në ndjekje…

Tottenham shkatërron 6-2 Everton

Tottenham dhuroi spektakël në sfidën përmbyllëse të javës së 18 të Premier League, përballë Everton. Tifozët e pranishëm në “Goodison Park”, sigurisht ata të skuadrës vendase, mbetën tepër të zhgënjyer, pasi ishin dëshmitarë të një humbjeje të rëndë 2-6, që ngre shumë pikëpyetje për formacionin e drejtuar nga portugezi Da…