Vendosni fjalën kyçe....

sport

Kukësi dhe Partizani ndahen në paqe

Ka përfunduar në barazim 1-1 sfida kryesore e në Superligë mes Kukësit dhe partizanit e zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Kukësi kërkonte të merrte një fitore me qëllim që të afrohej më tepër me Partizanin kryesues. Ndërsa duket se ky rezultat i leverdis më shumë të kuqve edhe…

Salihi tërhiqet nga futbolli i luajtur

Hamdi Salihi ka marrë vendimin të varë këpucët në gozhdë. Sulmuesi shkodran i Neustadtit ka zgjedhur që ta bëjë këtë gjë në përballjen e radhës së skuadrës së tij në shtëpi, duke i dhënë fund një karrierë të shkëlqyer që e ka parë protagonist në shumë kampionate dhe me Kombëtaren…