Vendosni fjalën kyçe....

sport

Hysaj asist në fitoren e Napolit ndaj Parmës

Dy barazime radhazi, të dy pa gola të shënuar, kishin bërë që te Napoli të binin kambanat e alarmit, por skuadra e Ancelottit dha sot përgjigjen e duhur në fushë. Në sfidën përballë Parmës në transfertë, napolitanët arritën të fitojnë me rezultatin e thellë 0-4, duke u “mbyllur gojën” kritikave.…

Majlinda Kelmendi medalje të artë në Gjermani

Vajza e artë e Kosovës, vishet sërish me ngjyrën e saj të preferuar. Majlinda Kelmendi nuk zhgënjen pritshmëritë. Izrael apo Gjermani për xhudisten kosovare nuk bën diferencë dhe kampionia rrëmben përsëri medaljen e artë në Grand Slamin e Dusseldorfit. Një perfomancë spektakolare, dominuese e vërtetë e turneut: në finale shpartallohet…