Vendosni fjalën kyçe....

Lajme

Balluku takon Sekretaren e Departamentit Amerikan të Energjisë: Diskutuam mbi progresin e Shqipërisë (FOTO)

Këtë të shtunë, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka zhvilluar një takim me Sekretaren e Departamentit Amerikan të Energjisë, Jennifer Granholm. Takimi mes Ballukut dhe Granholm u zhvillua në Poloni, ku ministrja shqiptare po qëndron për pak ditë, në kuadër të Ministerialit të Bashkëpunimit Transatlantik të Energjisë dhe…

“Xhama të thyer, zjarr dhe granata” – Policia e Kosovës jep detaje për incidentet në Zubin Potok dhe Zveçan (FOTO)

Policia e Kosovës ka publikuar informacionin zyrtar për sulmin në Zubin Potok, ku është djegur Qendra për Regjistrim të Automjeteve. Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur pas mesnate, ku fillimisht zjarri ka përfshirë ambientet përdhese të ndërtesës dhe ka dyshime se ka prekur dhe ambientet e qendrës së Ministrisë së Brendshme të…

Albin Kurti reagon përsëri për ngjarjet në veri: Faktori ndërkombëtar të mos mbyllë sytë para nxitjes së regjimit serb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar edhe një herë tjetër për situatën në veri. Në një prononcim para mediave në Shkup, Kurti është shprehur se faktori ndërkombëtar nuk duhet t’i mbyllë sytë përballë nxitjes që po bën sipas tij regjimi i Aleksander Vuçiçit. Gjatë fjalës së tij, Kurti vlerësoi…

 “Ke hedhur tritolin” – Debate mes Bashës e Nokës në mbledhjen e grupit parlamentar: Dil në terren, ke përçarë demokratët

Debate në mbledhjen e sotme të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike. Sipas “Balkanweb”, përplasjet kanë ndodhur mes ish-ministrit të Brendshëm dhe deputetit Flamur Noka si dhe kryetarit të partisë, Lulzim Basha. Noka është shprehur se kryedemokrati nuk i ka dhënë rëndësi “masakrës zgjedhore”, por ky i fundut është kundërpërgjigjur duke…

“Njihni Kosovën” – Kryeministrja serbe i përgjigjet Ramës: Deklarata të tilla s’janë të mira, ç’të duhet të ndërhysh

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama në Asamblenë e OKB-së ku bënte thirrje për njohjen e Kosovës. Brnabiç ka deklaruar se disa “e përdorin atë podium për politikë pikë dhe se deklarata të tilla nuk janë të mira për sigurinë rajonale”, siç raporton informer.rs.…