Vendosni fjalën kyçe....

Fast Food

Netanyahu e quan darkën ‘e tmerrshme’ të Trump me Kanye West dhe Nick Fuentes si një ‘gabim të madh’

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu e ka cilësuar darkën e Donald Trump me reperin Kanye West dhe supremacistin e bardhë Nick Fuentes si ‘të tmerrshme’ në një sulm të ri ndaj ish-presidentit. Në një intervistë ekskluzive me gazetarin Piers Morgan, ndërsa protestat masive vazhdojnë në vendin e tij për lëvizjen e…

‘John Wick: Kapitulli 4’ debuton në mënyrë mbresëlënse, arkëton 73.5 milionë dollarë

‘John Wick: Kapitulli 4’, pjesa e katërt në serinë e filmave ku luan Keanu Reeves, debutoi në mënyrë mbresëlënëse duke arkëtuar 73.5 milionë dollarë në arkë, sipas vlerësimeve të studios. Filmi i kompanisë ‘Lionsgate’, me Reeves në rolin e personazhit kryesor, John Wick, i tejkaloi pritshmëritë. Që nga shfaqja për…

DeSantis epërsi ndaj Trump në sondazhet e hershme në Iowa e New Hampshire, Trump kryeson në rang kombëtar

Gara për nominimin presidencial mes guvernatorit të Floridës Ron DeSantis dhe ish-presidentit Donald Trump është më konkurruese në Iowa dhe New Hampshire sesa pjesën tjetër e vendit, sipas sondazheve të reja nga një firmë republikane. Ndërsa sondazhet kombëtare kanë treguar se Trump ka një epërsi të konsiderueshme ndaj DeSantis, sondazhet…

Biden paralajmëron Iranin

Presidenti i SHBA-së Joe Biden ka përshkallëzuar retorikën e tij pas sulmeve ajrore të kryera nga SHBA-ja në Siri në përgjigje të një sulmi vdekjeprurës me dron në një bazë, për të cilën Uashingtoni ka fajësuar milicitë e lidhura me Iranin. Ai më tej ka paralajmëruar Teheranin se do të…