Vendosni fjalën kyçe....

Fast Food

Kanadaja heq detyrimin e vaksinës në kufi

Në qershor, Justin Trudeau, kryeministri i Kanadasë, rezultoi pozitiv për Covid-19 për herë të dytë, pavarësisht se kishte deklaruar se ishte vaksinuar me të treja dozat. Sidoqoftë, katër muaj më vonë, Trudeau vendosi të heqë urdhrin e vaksinës Covid-19 në kufi. Qeveria e Kanadasë prodhon një përditësim të përditshëm të…

Pse edhe kompanitë e mëdha të teknologjisë vazhdojnë të hakerohen e çfarë planifikojnë të bëjnë për t’u mbrojtur – WSJ

Hakerët vazhdojnë të mashtrojnë punonjësit për të fituar qasje në rrjetet e korporatave, kështu që kompanitë po ndryshojnë qasjen e tyre për t’ua bërë më të vështirë që të bëjnë kërdinë pasi të jenë në sisteme. Kompanitë që duhet të dinë më mirë se si të luftojnë hakerët, firmat e…

Zv.drejtori i Institutit të Wuhan-it është zyrtar i Partisë Komuniste Kineze përgjegjës për biosigurinë – Media amerikane

Një email i sapo zbuluar nga viti 2013 zbulon se zëvendësdrejtori i Institutit të Virologjisë Wuhan, Yuan Zhiming, është një zyrtar i Partisë Komuniste Kineze (CCP) i cili ishte zyrtarisht përgjegjës për bashkëpunimin ndërkombëtar dhe biosigurinë në institutin në fjalë. Email-i është pjesë e një numri të madh dokumentesh të…

Dhjetëra agjentë të FBI-së bastisin shtëpinë e arrestojnë në prani të 7 fëmijëve aktivistin katolik ‘Pro-Life’ – Media

FBI thuhet se arrestoi aktivistin katolik pro-jetës dhe autorin Mark Houck në një bastisje në shtëpinë e tij herët mëngjesin e së premtes. Houck, 48 vjeç, nga Kintnersville, Pennsylvania, është objektivi i fundit i një sërë bastisjesh dhe arrestimesh SWAT të sponsorizuara nga Departamenti i Drejtësisë, pasi të paktën dy…