Vendosni fjalën kyçe....

Fast Food

Dua Lipa elektrizon Tiranën për 110 vjetorin e Pavarësisë, mijëra qytetarë sfidojnë temperaturat e ulëta për të ndjekur koncertin (Foto/Video)

Mijëra qytetarë kanë sfiduar temperaturat e ulta të mbrëmjes për të ndjekur koncertin e Dua Lipas në ‘Sheshin Skënderbej’ më rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Pavarësisë. Që në nisje të koncertit, artisja tha se koncerti në Tiranë mbyll turneun e saj. “Faleminderit shumë, urime 110 vjetorit të pavarësisë. Faleminderit…

“E shita Tesla-n për të luftuar supremacinë e bardhë, bleva VW” – Komentuesit tallin aktoren e Hollivudit: VW e themeluan nazistët e Hitleri

Aktorja e njohur për bindjet e saj të majta Alyssa Milano u tall brutalisht në internet pas një deklaratë se për t’u shkëputur nga ‘urrejtja e supremacia e bardhë’ kishte kthyer makinën e saj Tesla dhe kishte blerë një Volkswagen. Më herët ajo e përshkruante veten  si një pronare krenare…

Donald Trump: Kanye West ‘ka probleme serioze, e këshillova të mos kandidojë në zgjedhjet e vitit 2024

Ish-presidenti Donald Trump e etiketoi këngëtarin Kanye West të shtunën si ‘seriozisht me probleme’ pasi reperi polemizues vizitoi shtëpinë e tij në Mar-a-Lago në Florida javën e kaluar. “Unë po ndihmoj një burrë me probleme serioze, i cili është një person me ngjyrë, Ye (Kanye West), i cili është shkatërruar…

Arseniku u gjet në trupin e ish-presidentit të burgosur gjeorgjian – Avokati hedh dyshime për helmim

Thonjtë e prerë të marra nga ish-presidenti i burgosur i Gjeorgjisë, Mikhail Saakashvili, kanë rezultuar pozitivë për arsenik, ka pohuar avokati tij para një seance gjyqësore. Mbështetësit e ish-liderit kanë pohuar se ai është i sëmurë rëndë dhe ka pasur metale të rënda toksike në trup. Shalva Khachapuridze, i cili…