Vendosni fjalën kyçe....

Fast Food

1.1 miliard dollarë dëm, zbulohen në SHBA skemat e mashtrimit me mjekimet e Covid-19

Departamenti Amerikan i Drejtësisë ka akuzuar 138 persona, përfshirë 42 ofrues mjekësorë të licencuar, për mbi 1.4 miliardë dollarë mashtrime në kujdesin shëndetësor të kryer gjatë vitit 2020, përfshirë mashtrimin e gjerë të fondeve të ndihmës Covid-19 dhe mashtrimet e rehabilitimit me përdoruesit e drogës. Duke përfituar plotësisht nga shtylla…

Mjekimi i shpallur nga Trump si ‘kurë’ për Covid-19, do përdoret në mbarë Mbretërinë e Bashkuar nga java e ardhshme

Një ilaç i ri me antitrupash, Ronapreve, do të bëhet i disponueshëm për pacietët e prekur nga koronavirusi në gjithë Britaninë javën e ardhshme, ka thënë qeveria britanike. Bari u përdor për të trajtuar presidentin e atëhershëm amerikan Donald Trump, i cili e përshëndeti atë si një ‘kurë’ për Covid-19.…

Paneli këshillues i FDA-së voton kundër dozës së tretë të vaksinave për të gjithë, pritet vendimi i agjencisë

Komiteti i vaksinave i Administratës së Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka votuar kundër një autorizimi të përgjithshëm për doza përforcuese të vaksinës Covid-19 të Pfizer. Sidoqoftë, paneli rekomandoi dozën për njerëzit e cenueshëm dhe mbi 65 vjeç. Komiteti Këshillues i Vaksinave u mblodh të premten dhe dëgjoi argumente nga shkencëtarët…

Ministri izraelit i shëndetësisë kapet duke thënë se ‘Pasaporta e Gjelbër’ duhet për të detyruar qytetarët të vaksinohen

Ministri izraelit i shëndetësisë thotë se ‘Pasaporta e Gjelbër’ duhet për të detyruar qytetarët të vaksinohen Zyrtarët izraelitë janë kapur duke pranuar se në shumë situata, ‘Green Pass’ i vendit nuk është ‘i justifikuar nga ana mjekësore’, por ekziston për t’u bërë presion qytetarëve që të vaksinohen. Izraelitët që duan…