Vendosni fjalën kyçe....

Ballina

Izraeli i kërkon SHBA-së ‘të përgatisë plane të reja operacionale’ kundër Iranit

Shefi i Shtabit të Forcave të Mbrojtjes të Izraelit (IDF) Aviv Kochavi u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara të zhvillojnë ‘plane të reja operacionale’ për të përballur ushtrinë iraniane, duke u kërkuar zyrtarëve të lartë të mbrojtjes dhe inteligjencës amerikane të ‘përshpejtojnë’ përpjekjet e përbashkëta për t’iu kundërvënë Teheranit.…

SPAK lëshon urdhërarrest ndaj Aleksandër Lahos, ‘Rrumi i Sukthit’ akuzohet për tjetërsim pronash në Gjirin e Lalzit

SPAK ka lëshuar një urdhërarrest ndaj Aleksandër Lahos, i njohur ndryshe me nofkën ‘Rrumi i Sukthit’. Ai akuzohet për korrupsion e tjetërsim pronash në Gjirin e Lalzit. “Rrumi” është një personazh i njohur për drejtësinë shqiptare. Ai i ka mbijetuar një atentati të mirë organizuar më 1 nëntor 2019 teksa…