Vendosni fjalën kyçe....

Amnistia Penale miratohet në Kuvend me votat e Rithemelimit dhe PS-së


Kuvendi i Shqipërisë ka votuar me 116 vota pro dhe 1 kundër, pr.ligji për Amnistinë Penale.

Deputetët e opozitës të Rithemelimit bashkuan votat me shumicën socialiste për të votuar ligjin që parashikon të lirojë nga burgu rreth 700 persona.

Agron Shehaj ishte i vetmi deputet që votoi kundër projektligjit të Amnistisë Penale që u miratua me 110 vota pro..