Vendosni fjalën kyçe....

Sherr me thikë mes disa të rinjve në Vlorë, tre të plagosur, në pranga një nga autorët e dyshuar


Tre persona janë plagosur me thikë në qytetin e Vlorës, pas një konflikti midis disa të rinjve.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në lagjen “Isa Boletini”, ku pas një konflikti çasti, kanë mbetur të dëmtuar me thikë dy 18-vjeçarë dhe një 20-vjeçar, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Policia ka vënë në pranga një nga autorët, ndërsa bën me dije se në kërkim është shpallur personi tjetër i dyshuar.

Njoftimi:

Plagosën me mjet prerës (thikë), 3 bashkëmoshatarët e tyre, falë ndërhyrjes së menjëhershme të Policisë, vihet në pranga njëri prej autorëve të dyshuar, punohet për kapjen e autorit tjetër të dyshuar. Sekuestrohen 1 pistoletë sportive, 2 mjete prerëse (thika) dhe 2 përforcues grushti.

Rreth orës 12:30, në lagjen “Isa Boletini”, dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, kanë mbetur të dëmtuar me mjet prerës (thikë), shtetasit Xh. H., 20 vjeç, E. T., 18 vjeç dhe H. N., 18 vjeç, të cilët ndodhen në spital, në kujdesin e mjekëve.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe falë veprimeve të shpejta, bënë të mundur kapjen e njërit prej autorëve të dyshuar, shtetasit H. M., 18 vjeç, dhe shoqërimin e tij, në Komisariatin e Vlorës, për veprime të mëtejshme procedurale.

Në vijim të veprimeve procedurale, gjatë kontrollit në banesën e shtetasit H. M., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 1 pistoletë sportive, 2 përforcues grushti dhe 2 mjete prerëse (thika). Vijon puna për kapjen e autorit tjetër të përfshirë në këtë konflikt, shtetasit J. R. Ndërkohë, vijon puna e grupit hetimor, për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.