Vendosni fjalën kyçe....

Makina përplas për vdekje këmbësoren në aksin Belsh-Grekan


Një aksident i ka marrë jetën një shtetaseje në aksin Belsh-Grekan.

Makina e drejtuar nga një 17-vjeçar ka përplasur shtetasin R.L 80-vjeç dhe nga dëmtimet e marra ka ndërruar jetë në spital.

Në aksin rrugor “Belsh-Grekan”, motomjeti me drejtues shtetasin B. A., 17 vjeç ka përplasur shtetasen R. L., rreth 80 vjeçe (këmbësore).
Si pasojë e dëmtimeve, shtetasja R. L., ka ndërruar jetë në spital.
Gjithashtu, është dëmtuar 17-vjeçari i cili ndodhet në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Me 17-vjeçarin po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po kryen hetime për sqarimin e rrethanave të aksidentit”- njofton policia.