Vendosni fjalën kyçe....

Interi shtanget në shtëpi nga Juventusi


Interi ka pësuar një humbje që rëndon në fushën e tij ndaj Juventusit mbrëmjen e sotme duke i ndërlikuar jo pak pozitat në renditje për sa i përket pjesëmarrjes në Ligën e Kampionëve sezonin që vjen.

Edhe pse mban vendin e tretë, milanezët përballen me disa rivalë dhe hapi fals sot në shtëpi ndaj torinezëve mund të kushtojë shumë në fund kur të bëhet llogaritë.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në pjesën e parë nga Kostiç në minutën e 23’.

Pas suksesit të sotëm, Jventusi e sheh veten në vendin e shtatë, 7 pikë larg vendit të katërt që do e çonte në Ligën e Kampionëve, sado që në garë për të janë Milani, Atalanta e Roma.