Vendosni fjalën kyçe....

Monza mund “zonjën e vjetër” dhe e parakalon në renditje


Monza e ka mundur në “Allianz Stadium” Juventusin me rezultatin 0-2.

Të dy golat Monza i shënoi në pjesën e parë, duke e bërë “zonjën e vjetër” të pafuqishme për të reaguar.

Më këtë humbje “bardh e zinjtë” thellojnë më tepër krizën pas goditjes për çështjen “plusvalenca” që i dënoi ata me -15 pikë në renditje.

Më tri pikët e marra Monza kalon Juventusin duke shkuar në vendin e 11.