Vendosni fjalën kyçe....

I gjenden 42 mijë euro në bagazhet në Rinas, procedohet 49-vjeçari nga Tirana


Policia ka proceduar një 49-vjeçar pasi iu gjetën në bagazhet e tij në Rinas 42 mijë e 300 euro të cilan nuk i kishte deklaruar.

Shtetasi me iniciale J.M banues në Tiranë do ndiqet në gjendje të lirë për mosdeklarim të hollave në kufi.

Shërbimet e Policisë Kufitare Rinas, në vijim të kontrolleve të shtuara, në dalje kanë kaluar për kontroll të detajuar bagazhet e shtetasit J. M., 49 vjeç, banues në Tiranë. Gjatë kontrollit të bagazheve të këtij shtetasi janë gjetur dhe sekuestruar 42 300 euro, të cilat ai nuk i kishte deklaruar, sipas përcaktimeve ligjore.

Në vijim të veprimeve shtetasi J. M., 49 vjeç, banues në Tiranë, u procedua penalisht dhe ndiqet në gjendje të lirë për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”. Materialet i kanë kaluar për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë”-njofton policia.