Vendosni fjalën kyçe....

Akuzat për fluturimet e shumta me charter, reagon Rama: Avionin e përdor për punë me shpenzime brenda buxhetit të qeverisë


Kryeministri Edi Rama ka reaguar për akuzat e qindra fluturimeve me charter.

Në një postim në rrjetet sociale kryeministri thotë se avionin e përdor për udhëtime pune dhe se ka publikuar më herët faktet se të gjitha lëvizjet bëhen brenda shpenzimeve të buxhetit të parashikuar për qeverinë.

Sikur udhëtimet e mia të punës t’u kushtonin shqiptarëve sa llogaritë që bëjnë nongratat, spiunët dhe topat e mediave të baltës, unë do të isha thjesht njëri prej tyre, po nuk kam asgjë të përbashkët me ta që më ngatërrojnë me veten dhe me charter-at e tyre!

Avioni që unë përdor për udhëtime pune nuk është një charter komercial, po një avion për të cilin jam akuzuar edhe më parë nga të njëjtët delenxhinj dhe i kemi dhënë të plota faktet se pse dhe si konkretisht bëhet fjalë për shpenzime brenda buxhetit të gjithëhershëm të qeverisë!

Sot nuk kam ndërmend të risqaroj të njëjtën akuzë, për të cilën kush dëshiron mund t’i referohet sqarimeve të mëparshme, ndërkohë që qeveria iraniane dhe opozitarianianët shqiptarë e këndojnë atë njëzëri! Çfarë neverie!”-shkruan Rama.