Vendosni fjalën kyçe....

Dhjetëra agjentë të FBI-së bastisin shtëpinë e arrestojnë në prani të 7 fëmijëve aktivistin katolik ‘Pro-Life’ – Media


FBI thuhet se arrestoi aktivistin katolik pro-jetës dhe autorin Mark Houck në një bastisje në shtëpinë e tij herët mëngjesin e së premtes.

Houck, 48 vjeç, nga Kintnersville, Pennsylvania, është objektivi i fundit i një sërë bastisjesh dhe arrestimesh SWAT të sponsorizuara nga Departamenti i Drejtësisë, pasi të paktën dy duzina agjentë federalë shkuan në pronën e tij në Bucks County me rreth 15 automjete në orën 7:05 të mëngjesit të 23 shtatorit, raportoi LifeSite News.

“Fëmijët po bërtisnin të tmerruar.” – tha gruaja e Houck, Ryan-Marie, për portalin e lajmeve në internet. “Ishte e gjitha shumë e frikshme dhe traumatike.”

Babai i shtatë fëmijëve është gjithashtu bashkëthemelues dhe president i ‘The King’s Men’, një grup jofitimprurës që promovon shërimin për viktimat e varësisë ndaj pornografisë. Houck udhëton dy orë në jug për në Filadelfia çdo të mërkurë për gjashtë deri në tetë orë në dy qendra të ndryshme të abortit, sipas gruas së tij.

Gruaja përshkroi një incident në të cilin burri i saj ‘përzuri’ një aktivist pro abortit nga djali i tij 12-vjeçar pasi burri vazhdonte të bënte komente ‘të papërshtatshme e të neveritshme’ dhe hyri në ‘hapësirën personale’ të djalit.

”Burri, i cili nuk u lëndua, u përpoq të padiste bashkëshortin e saj.” – tha Ryan-Marie për LifeSite pasi akuza u hodh poshtë nga Gjykata e Qarkut në Filadelfia këtë verë, por u mor më pas nga Departamenti i Drejtësisë.

Ndërkohë, Departamenti i Drejtësisë akuzoi Houck-un se kishte sulmuar dy herë një shoqëruese të klinikës së kujdesit shëndetësor riprodhues, të identifikuar në një aktakuzë si ‘B.L.’, në kundërshtim me Ligjin për Lirinë e Qasjes në Hyrjet në Klinika, i cili e bën krim federal përdorimin e forcës me synimin për të lënduar, frikësuar dhe ndërhyrë ndaj kujtdo që është ofrues i kujdesit shëndetësor riprodhues.

Nëse dënohet për shkeljet, Houck përballet me një maksimum prej 11 vjet burg, tre vjet liri të mbikëqyrur dhe gjobë deri në 350,000 dollarë, sipas një njoftimi për shtyp të 23 shtatorit.

Gjatë operacionit, sipas bashkëshortes së Houck, morën pjesë 25 deri në 30 oficerët plotësisht të armatosur të cilët godisnin derën e banesës e pavarësisht përpjekjeve paqësore të Houck për t’i qetësuar.

“Ju lutem, do e hap derën, por, ju lutem, fëmijët e mi janë në shtëpi. Unë kam shtatë fëmijë në shtëpi.” – tha Houck, sipas bashkëshortes.

Pasi Ryan-Marie Houck akuzoi FBI-në për rrëmbimin e burrit të saj, agjentët i treguan faqen e parë të urdhrit të kërkimit dhe thanë se po e çonin burrin e saj në ‘ndërtesën federale në qendër të Filadelfias’.

“FBI është kthyer në forcën e policisë sekrete të presidentit Biden.” – shkroi Ronny Jackson (R-Texas) në Tëitter më 24 shtator.

“Dërgimi i një ushtrie të vogël agjentësh të armatosur rëndë për të bastisur shtëpinë e Mark Houck duhet të frikësojë çdo amerikan. Duhet t’i japim fund përdorimit të taktika të frikësimit që përdor FBI-ja ndaj konservatorëve”

Departamenti i Drejtësisë dhe FBI nuk kanë kthyer menjëherë një kërkesë për koment.

VINI RE: Ky material është pronësi intelektuale e The Epoch Times