Vendosni fjalën kyçe....

Seria A nis sot, kampionët në fuqi përballen me Udinesen në sfidën hapëse


AC Milan  pret në shtëpi skuadrën e Udineses në ndeshjen e parë të Serie A në Itali

Pioli ka thënë dje gjatë konferencës për shtyp së ai është gati për ndeshjen e parë të Serie A, edhe pse kundërshtari ka qenë ai që skuadra kampione nuk ka arritur ta mposhtë gjatë sezonit të kaluar.

Megjithatë, në këtë ndeshje kanë startuar disa nga blerjet e reja por jo edhe belgu De Ketelaere, që Milan e bleu atë nga Club Brugge.  

Nga fillimi në sulm kanë startuar Brahim Diaz dhe Rebic bashkë me Rafael Leao.