Vendosni fjalën kyçe....

Universitetet hapen për vaksimin e studentëve dhe pedagogëve


Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu bën me dije se dyert e universitetëve janë hapur për vaksinimin e studentëve dhe pedagogëve.

Dyert e universiteteve janë hapur më herët, për të vaksinuar pedagogë e studentë, si një garanci më shumë, për një ecuri sa më të mirë të vitit të ri akademik që është në prag.

Me programin tonë të vaksinimit në komunitet, kemi nisur vaksinimin anticovid me ekipet tona mjekësore në çdo universitet të vendit“-shkruan Manastirliu.