Vendosni fjalën kyçe....

Bie zjarr në një nga magazinat e Arkivës së Shtetit në Lundër


Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave

Një zjarr ka rënë në një magazinë të Arkivës së Shtetit në Lundër, ndërkohë që raportohet vetëm për dëme materiale.

Zjarri është shuar nga forcat e shërbimit të zjarrfikëseve ndërsa po kryhen hetime nëse është i qëllimshëm apo jo.

Më datë 15.07.2021, rreth orës 19:30, në Lundër, ka rënë zjarr në një magazinë, ku ka vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje ndodhen sherbimet e zjarrfikseve të cilat kanë vënë në kontroll flakët dhe po punojnë për fikjen e tyre.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit, ku paraprakisht dyshohet se zjarri ka ardhur nga nxehtësia e lartë të disa baterive“-thuhet në njoftim.