Vendosni fjalën kyçe....

Basha dorëzon zyrtarisht kandidaturën për kreun e PD-së, nesër priten të tjerë emra


Kreu i PD-së Basha ka dorëzuar zyrtarisht kandidaturën e tij për zgjedhjet për kreun e partisë që janë caktuar më 13 qershor.

Përveç tij, sot e kanë dorëzuar më herët kandidaturën për kreun e PD-së edhe Edit’h Harxhi nga grupi ‘Për PD-në’ si dhe Fatbardh Kadilli.

Ditën e nesërme pritet që të shpallin kandidaturën edhe Ibsen Elezi nga grupi ‘Për PD-në’ si dhe Lisandër Hoxha, ish-zv.kryetari i FRPD-së.