Vendosni fjalën kyçe....

Bushati, Ylli, Majko e Kodheli drejt humbjes, kush i zëvendëson në parlament


Ish-deputetët e PS-së, Ervin Bushati, Fidel Ylli, Pandeli Majko e Mimi Kodheli mund të mbeten jashtë parlamentit të ri.

Sipas përditësimit të të dhënave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ata nuk janë mandatuar ende duke qenë se nuk akanë kapur votate  duhura preferenciale për t’u shpallur si fitues.

Në vend të Bushatit e Yllit, që renditen më lartë në listë se Majko e Kodheli, mund të futen ish-ministri i Brendshëm Xhafaj dhe Ornaldo Rakipi, djali i ish-deputetit Aqif Rakipi.