Vendosni fjalën kyçe....

Rama sot në Shkodër për nisjen e vaksinimit kundër Covidit, banorët e zonave të përmbytura e presin me protestë


Për herë të parë pas Tiranës, do të nisë procesi i vaksinimit në dy pika të tjera në Shqipëri, në Shkodër dhe në Vlorë.

Fillimisht do të bëhet në Shkodër, dhe në nisje të fushatës së vaksinimit sot do të jetë i pranishëm dhe kryeministri Edi Rama.

Por para mbërritjes së Ramës, banorët e zonave të përmbytura në Shkodër po bëhen gati për protestë pasi pretendojnë se janë lënë të braktisur nga shteti në këto kohë të vështira.

Të pranishëm afër protestuesve që janë të shpërndarë, janë edhe disa efektivë policie, pasi nuk lejohen grumbullimet.