Vendosni fjalën kyçe....

Pallati Mbretëror: Mbretëresha Elizabeth e kënaqur me lajmet për shtatzëninë e Meghanit


Mbretëresha Elizabeth II dhe e gjithë familja mbretërore britanike janë të kënaqur nga lajmet se Princi Harry dhe gruaja e tij Meghan janë në pritje të fëmijës së tyre të dytë.

Të paktën kështu ka dalë të deklarojë për mediet një zëdhënës i Pallatit Buckingham.

Siç shkruan Reuters, zëdhënësi tha se Mbretëresha dhe burri i saj Princi Philip, po ashtu dhe Princi Charles dhe e gjithë familja ishin “të kënaqur” dhe i urojnë më të mirat çiftit.

Ky reagim nga familja mbretërore vjen pas lajmit se princi Harry dhe gruaja e tij Meghan Markle, janë në pritje të fëmijës së tyre të dytë.

Fëmija i tyre i parë Archie Harrison Mountbatten-Windsor, lindi më 6 maj 2019 në një spital në Londër. Ai aktualisht është i shtati në radhë për fronin.

Kjo shtatzëni e dytë e Meghanit vjen pas një aborti të dhimshëm, që ajo ka përjetuar pak pas ardhjes në jetë të djalit të parë, pasi kishte mbetur shtatzënë për herë të dytë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *