Vendosni fjalën kyçe....

Skaneri i “Shefqet Ndroqi” i prishur prej 10 ditësh, urgjencat dërgohen te Infektivi.


Skaneri i spitalit ‘Shefqet Ndroqi’ është i prishur prej dhjetë ditësh dhe rastet urgjente përcillet në QSUT.

Në 24 orët e fundit janë raportuar 15 humbje jete në vend lidhur me Covid-19, po kështu sipas BW, ka një rritje të urgjencave mjekësore në spitalet Covid 1 e Covid 2.

20 pacientë po kurohen në spitalet e ndryshme të vendit ndërsa në Tiranë numri i atyre që po trajtohen është 483.