Vendosni fjalën kyçe....

Ndotet keqazi lumi që përdorej për ujë të pijshëm në qytetin rus, zbulohet misteri (Video)


Autoritetet në veriperëndim të Rusisë kanë ngritur një proces gjyqësor pasi një lumë lokal u bë mori ngjyrë të kuqe.

Gjaku nga peshqit e ngordhur në një fermë troftash aty pranë troftash dyshohet se është burimi i ndotjes së rëndë.

Procesi vjen pasi banorët e Karelia, afër Finlandës dhe rreth 800 kilometra nga Moska, dërguan video dhe fotografi në Ministrinë Lokale të Burimeve Natyrore, për të cilat politikani Andrey Rogalevich pretendoi se po injoronin katastrofën.

Megjithatë banorët nuk u tërhoqën dhe pas kësaj inspektorët vajtën në vendin e ngjarjes dhe nisën kontrollin. Lumi, një burim i ujit të pijshëm lokal, thuhet se është ndotur nga gjaku, yndyra dhe zorrët.

Sipas ligjit, mbetjet e fermës së peshqve duhet të trajtohen në mënyrë të qartë, gjë që nuk ka ndodhur.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *