Vendosni fjalën kyçe....

“Më goditën me grushte në bark më doli gjak nga goja”-I riu tregon dhunën policore pasi protestoi


Një i ri i cili ka marrë pjesë në protestat për vrasjen e Klodian Rashës, dhe që është ndaluar edhe nga policia ka rrëfyer dhunën që është ushtruar ndaj tij në komisariat.

Ai për kamerën e ABC News ka thënë se policia e ka goditur me shkop dhe grushte në bark.

I riu thotë se po proteston për të drejtat e tij.

Unë kam të drejtat e mia. Unë marr kemp 100 mijë lekë për ilaçet e mia. Dhe shteti më gjuan mua, e kam shpinën gjak. Dy ditë në burg Edi Rama mua. Në shkop në shpinë, me grushte në bark më doli gjak nga goja”-shprehet ai.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *